Viisas Elämä Oy (ent. Basam Books Oy) on hyvinvointikirjallisuuteen keskittyvä kustantamo ja hyvinvointitalo. Viisas Elämä -sivujen (viisaselama.fi) blogit, artikkelit ja videot tarjoavat inspiraatiota ja ajatuksia kokonaisvaltaiseen hyvinvointiin. Julkaisemme sivuilla myös ajankohtaisia uutisia tapahtumistamme.

Sivuilta basambooks.fi löydät kirjamme ja verkkokauppamme. Viisas Elämä julkaisee ajankohtaista ja laadukasta hyvinvointikirjallisuutta.

Viisas Elämä etsii koko ajan uusia kauno- ja tietokirjallisia teoksia kustannusohjelmaansa. Käsikirjoituksia ja käännösnäytteitä voi lähettää sähköpostin liitetiedostona. Liitäthän mukaan yhteystietosi. Viestin aihe-kenttä on hyvä otsikoida teoksen nimellä ja sanoin Käsikirjoitus/Käännösnäyte. Kerro viestissä myös lyhyesti itsestäsi ja kuvaile käsikirjoitustasi tai käännösehdotustasi.

Otamme yhteyttä, mikäli käsikirjoitus soveltuu kustannusohjelmaamme. Valitettavasti emme voi antaa käsikirjoituksista palautetta tai vastata käsikirjoituksia koskeviin puhelin- ja sähköpostikyselyihin. Lähetä käsikirjoitukset sähköpostilla osoitteeseen: kasikirjoitukset@viisaselama.fi. Huomioithan, että meillä on tällä hetkellä ruuhkaa, emmekä voi valitettavasti olla yhteydessä kaikkiin halukkaisiin. Voit myös olla suoraan yhteydessä toimitusjohtaja Heli Le, heli@viisaselama.fi.

 

Yhteystiedot:

Käsikirjoitukset
kasikirjoitukset@viisaselama.fi

Asiakaskyselyt ja palautteet
asiakaspalvelu@viisaselama.fi

Toimisto
Parhaiten meidät tavoittaa sähköpostitse asiakaspalvelu@viisaselama.fi.

Käyntiosoite: Fredrikinkatu 35, 00120 Helsinki

Postitusosoite: Viisas Elämä Oy, Fredrikinkatu 35 LH, 00120 Helsinki

Laskutusosoite: Laskutustiedot_PDF

Verkkolaskutus

Verkkolaskuosoite: 003709054777

Välittäjätunnus: 003721291126

Paperiset laskut

Viisas Elämä Oy
09054777
PL 100
80020 Kollektor Scan
Sähköpostilaskut (PDF)
invoice-09054777@kollektor.fi

basambooks.fi
viisaselama.fi
Y-tunnus: 0905477-7

Henkilökunta:

MYYNTI

asiakaspalvelu@viisaselama.fi

Myynti- ja markkinointikoordinaattori
Aku Vainikainen
aku@viisaselama.fi
p. 050 338 0717

VIESTINTÄ

PR-päällikkö
Auli Salomaa
auli@viisaselama.fi
p. 044 980 3071

Arvostelukappaleet: auli@viisaselama.fi

TAPAHTUMAT

Markkinointipäällikkö
Marika Haag
marika@viisaselama.fi
P. 040 529 0499

KIRJATUOTANTO

Kustannustoimittaja
Jonna Nisu
jonna@viisaselama.fi

Foreign Rights
Tuomas Lojamo
tuomas@viisaselama.fi

 

TALOUSHALLINTO
Akseli Välkesalmi
akseli@viisaselama.fi

TOIMITUSJOHTAJA
Heli Le
heli@viisaselama.fi
puh. 040 546 4883

 

Seuraa meitä:

Facebookissa Viisas Elämä

Instagramissa viisas_elama