Kuvaus
Erilaisia kortteja on käytetty ennustamiseen ja elämäntilanteissa opastamiseen jo vuosisatoja. Sonja-Enkeli oraakkelikorteilla voi ennustaa hyvinkin tarkasti tulevien tapahtumien energioita, mutta lisäksi ne toimivat tukena omalle ajattelulle ja pohdinnalle antamalla uutta näkemystä ja avartamalla tietoisuutta.
Korttipakassa on 72 korttia. Korttien lumoava kuvitus on omaleimainen ja tuo enkelit koskettavasti lähelle jokaista ihmistä. Mukana on myös opaskirja, jossa on korttien tulkintavihjeiden lisäksi kattavat ohjeet korttien käyttöönotosta ja tulkitsemisesta.
Hanna-Leena Sabelström on siviiliammatiltaan erityisluokanopettaja, mutta on toiminut jo vuosia selvänäkijänä, Angelic-Reiki® Master -hoitajana sekä henkisenä valmentajana ja -opettajana. Basam Books julkaisee syksyllä 2014 Sabelströmiltä myös kirjan Enkelikellolapset.
Korttien kuvittaja Tarja Pohjalainen on valokuvaaja ja graafinen suunnittelija. Hän on kouluttautunut myös kaksoiskelpoiseksi aineenopettajaksi opetusaineinaan uskonto ja psykologia.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.